İstihdam Seferberliği "3 Milyon Kişiye İş"

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş dünyasına seslenerek, “Şu mart dönemi içerisinde işsizlikte oranı gümbür gümbür aşağı çekmemiz lazım” dedi. TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ankara İkiz Kuleler’de düzenlediği Türkiye Ekonomi Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm iş dünyası ve belediyelerin katılacağı yeni bir “istihdam seferberliği” başlatılmasını istedi.

3-milyon-kisiye-is
3 Milyon Kişiye İş

3 MİLYON YENİ İŞ ALANI YARATILIR


BAŞBAKAN Binali Yıldırım, işadamlarına istihdam çağrısı yaparak, “Her bir üye bir kişiyi istihdam etse 1.5 milyon yeni iş alanı, yeni aş anlamına geliyor. İşte bugün burada Cumhurbaşkanımız da ifade etti, en az bir. Bu sayıyı artırdığımız zaman iki olunca 3 milyondan bahsediyoruz. Siz ekonomiyi büyütmek için, insanlarımıza yeni iş alanı oluşturmak için
bir adım attığınızda biz de iki adım atacağız. Bu yükü sadece size taşıtmayacağız” dedi.  Yıldırım, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda yaptığı konuşmada, özetle şunları söyledi: “Biz ekonomimize, milletimize, iş adamlarımıza güveniyoruz ve bugüne kadar bu oyunları nasıl boşa çıkardıysak son zamanlarda sahnelenen bu oyunu da boşa çıkaracağız. 2017 bazılarının sürekli olarak karamsarlık pompaladığı bir yıl olmayacak, aksine Türk ekonomisinin tekrar şaha kalkacağı bir yıl olacaktır Sayın Cumhurbaşkanım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.