Karayolları Genel Müdürlüğü Lise Mezunu Personeller Alacak

 Karayolları işçi kadrolarında görevlendirmek üzere en az lise mezunu personel alımı yapacağını duyurmuştur. İŞKUR üzerinden yapılacak alımlara bölge şartı olmak koşulu ile sizde başvuru yapabilir Karayolları iş olanaklarından yararlanabilirsiniz. Karayolları Genel Müdürlüğünün personel alımı şartlarında KPSS puanı almış olmak ta bulunuyor.

karayollari-is-basvurusu
Karayolları Lise Mezunu Personel Alımı

 Alınan aday Sivas'ta Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü Sivas İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde görev yapacak. Kadrosu ise Düz İşçi statüsünde olacak. Ayrıca
aşağıdaki şartları taşıyan işçi adayları Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No: 39 Kümbet / SİVAS adresinde sözlü/Mülakat sınavına tabii tutulacak.

 Karayolları Genel Müdürlüğü alacağı işçi adayından, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavına Girmiş olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek şartları aranacaktır.

Başvurular ;

Başvuru yapacak adaylar en geç 08 Mart 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.