KPSS Şartsız 700 Bekçi Alınacak

 Devlet personel başkanlığı sitesinde yayınlanan ilana göre İstanbul valiliği KPSS şartı olmadan en az lise mezunu 700 yeni bekçi alımı yapacaktır. Bekçilik için iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıda başvuru şartlarına ve iş ile alakalı detaylara ulaşabilirsiniz. Bekçi alımlarında seçilen adaylar mahalle ve çarşı bekçiliği işi yaparak kolluk kuvvetlerine destek sağlayacaktır. Başvuru yapacak adayların sözlü ve yazılı sınavdan geçeceklerini hatırlatalım. Başvuru için son tarih olarak 25 Şubat belirlenmiştir.

bekci-is-basvurusu
700 Bekçi Alımı

Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

En az 1 yıldır İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak,
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan adaylar,
Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak,
Türk toplum telakkilerine göre kötü
şöhretli tanınmamak,
Kamu Haklarından Mahrum Bulunmamak,
Görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu söz konusu olmayan adaylar,
Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak atanacak kişilerde Polis Memurlarında aranan sağlık şartları aranılacaktır. Bekçi adaylarında en az 167 cm boyunda olmak ve beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak şartı aranmaktadır.

 Bu şartları taşıyan adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru kabul edilen adaylar ilk önce sözlü sınava tabii tutulacaklardır. Sözlü sınavda başarılı olan adaylar yazılı sınava tabii tutulacaktır.  Başvuruda bulunacak olan adaylar 16 Şubat 2017 tarihi ile 25 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapacaktır. Adaylardan başvuru esnasında, Nüfuz cüzdanı fotokopisi, Okul Diploma veya tasdikname aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 6 adet vesikalık fotoğraf, adli sicil belgesi, Gerekmesi halinde lisede hazırlık okuduğuna dair belgeleri istenecektir. Bekçi adayları, istenilen evraklar ile birlikte başvuru esnasında temin edecekleri yada ekte bulunan dilekçeleri imzalamak sureti ile başvuru yapacaktır. Ayrıca İlanın tam metni için Buraya Tıklayarak daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.