PTT Gişe Görevlisi Alımı Başvuru Şartları

 PTT'nin 2 bin 500 yeni personel alımı yapacağını sitemizde yayınlamıştık. 2017 PTT eleman alımı kadrolarında bulunan Gişe personeli alımı şartlarını sizlere sunmak istiyoruz. PTT iş başvurusu yapacak adayların bu şartları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

ptt-personel-alimi-sartlari
PTT Gişe Elemanı Alımları

Kimler Başvuru Yapabilir?


* PTT gişe görevlisi alım ilanına başvuracak adayların; en az önlisans mezunu olmak, 2016 KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartına haiz olmaları gerekiyor.

* T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış
veya erteletmiş olmak, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olacak sağlık durumu olmamak, başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, yapılacak sınavda başarılı olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak şartları PTT'nin en son personel alım ilanında istenilen genel şartlar arasında yer aldı.

500 gişe görevlisi ve büro görevlisi personel alım ilanında da adaylardan benzer şartlara sahip olmalarının istenmesi bekleniyor. Gişe görevlisi ve büro personeli için istenen şartlar netleştiğinde sizlerle paylaşacağız.

Başvuru Süreci:

* PTT gişe görevlisi alım ilanı başvuruları 13 Şubat 2017'de başlayacak ve 18 Şubat 2017'de sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları, PTT'nin internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

1 yorum:

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.