Sağlık Bakanlığı ve Kamu Hastaneleri Kurumu 3890 Kişi Alacak

 Sağlık bakanlığının personel alımı rakamları Bakan Recep Akdağ tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Toplamda 16 bin 500 kişilik memur alımının 3980 kişilik dilimi gece yarısı yayınlanan bir ilan ile alımı yapılacak. DPB aracılığı ile yayınlanan ilan detaylarına hemen aşağıda ulaşabilir kamuda sağlık personeli olarak nasıl çalışacağınızı öğrenebilirsiniz.

saglik-bakanligi-memur-alimi
Sağlık Bakanlığı 3890 Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun kendi bünyelerinde istihdam etmek
üzere en az lise mezunu personel alımı gerçekleştireceği öğrenildi.

 Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun alım yapacağı 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı tercihleri 2 Mart 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılacak.

Adaylar KPSS puanları ile KPSS-2017/3 atamalarında tercihlerini yapacak. Şu an için Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun hangi pozisyonlar için personel alımı yapacağı belirtilmedi ancak lisans, önlisans ve lise mezunu adayların almış oldukları KPSS puanları ile tercih yapacağı duyuruldu.

Bu açıklamanın üzerinden Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu toplam 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı yapacağı öğrenildi. Başvurular 2 Mart ile 9 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak. Detayları öğrenmek isteyen adaylar buradaki bağlantımıza tıklayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.