SGK 3000 Personel İstiyor

 SGK 2017 memur personel alımı rakamları henüz netleşmiş değil. Kurum için maliye ve DPB 3000 kişilik kadro istenmiş durumda. Önümüzdeki günlerde kesinleşmesi beklenen memur alımı rakamlarını ve kadroları size duyuracağız. KPSS sınav sonucuna göre yapılacak alımlar için diğer şartlar da kadrolara göre değişecektir.

sgk-memur-alimi
SGK 3000 Personel Alımı


3 Bin Personel Alımı İsteniyor


 Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından kamuoyuna ilan edilen duyuruda Maliye Bakanlığına ve Devlet Personel Başkanlığına 3 bin
atama izni için müracaat edildiği duyuruldu. Yine ayrıca alım ilanında engelli adaylara yönelikte personel alımı yapılabileceğine yönelik bölümler bulunmaktadır.
Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığına gönderilmiş olan 3 bin atama izni onay beklemektedir.

Eğer Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı konu hakkında olumlu yanıt verir ise Sosyal Güvenlik Kurulu 2017 yılı içerisinde toplam 3 bin personel alımı yapabilir. Yine SGK'ya 3 bin atama izni verilmezse daha makul sayıda atama izninin verilebileceği tahmin edilmektedir. Önümüzde ki süreç içerisinde DPB'den ya da Maliye Bakanlığından konu hakkında duyuru yapılırsa sizleri bilgilendireceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.