Yeşil Yumurta Siparişine Yetişemiyor

 Yeni bir iş kurmayı kendi işinin patronu olmayı düşünen arkadaşlar için yeni bir girişim hikayesinden bahsedeceğiz. Evinizin bahçesinde yeşil yumurta yumurtlayan tavuk yetiştiriciliği yaparak sizde paraya para demeyebilirsiniz. Peki yeşil yumurta nasıl yapılır? Yeşil yumurta kaça satılır?

yumurta-tavukculugu
Yeşil Yumurta Tavuğu Yetiştiriciliği

 Zonguldak Ereğli ilçesinde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’den emekli olduktan sonra evinin bahçesinde tavuk beslemeye başlayan 57 yaşındaki
İsmet Koç ile eşi Ayşe Koç (55) geçtiğimiz yıl bir tanıdıklarından aldıkları 8 adet yeşil yumurtadan civciv çıkartıp çoğaltmaya başladı. Yeşil yumurtalardan yaklaşık 250 kadar civciv çıkartan Koç ailesi, yakınlarına bir kısmını dağıttıktan sonra ellerinde yaklaşık 128 kadar yeşil yumurtlayan tavuk kaldı. Yeşil yumurta ile ilgili çıkan haberler sonrası telefon numaralarını kimseye vermemelerine karşın Türkiye’nin her tarafından insanların kendilerine ulaşmaya başladığını dile getiren İsmet Koç, işsiz gençlere bu işe girmeleri tavsiyesinde bulundu. Yeşil yumurtalar 10-20 TL arasında siparişle alıcı buluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.