Adalet Bakanlığı 2750 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

 Ve beklenen ilan nihayet yayınlandı. Adalet Bakanlığı 2750 kişilik memur alımı ilanı yayınladı. Adalet bakanlığı kadro alımlarını sınav ile yapacaktır. Hem Adli Yargı hem de Adli Yargı-Avukat Sınavlarına katılacak adaylar ile sadece Adli Yargı Sınavına katılacak adaylar, saat 10,00'da sınava başlayacaklardır. Sadece Adli Yargı-Avukat Sınavına katılacak adaylar ise saat 11,00'de sınava başlayacaklardır. Ancak adayların dikkate alması gereken konu ise sınavın başlamasına 15 dakika önce adayların sınav binalarına girmiş olması gerekmektedir. Sınava katılacak adaylar başvurularını 06 Nisan 2017 tarihi ile 13 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Bireysel olarak internet aracılığı ile veya ÖSYM başvuru merkezi aracılığı ile elektronik ortamda yapılacaktır.

adalet-bakanligi-is-ilanlari
Adalet Bakanlığı 2750 Memur Alımı

 Sınav Başvuru Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı alım yapacağı 2 bin 750 kişilik kadro ile adayların sınava katılabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, )Avukatlık mesleğinden alınacak adli yargı hakim ve savcı adaylığı için; yazılı yarışma sınav tarihi itibariyla avukatlık
mesleğinde fiilen en az üç yıl çalışmış olmak ile, yazılı yarışma sınavı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 yaşını ve Adli yargı hakim ve savcı adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerlik durumu itibari ile askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, mesleğine yakışmayacak tutum ve davranışlar içerisinde bulunmamamış olmak, Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylarından hukuk alanında doktora yapmış ve giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır. Ayrıca bunlar dışında adaylardan istenilen nitelikler ve şartlar hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar Buraya Tıklayarak ilanın tam metnini inceleyebilirler. İlanın tam metninden sınav ve konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

2 yorum:

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.