Bakan Berat Albayrak'tan 1500 Kişiye İş Müjdesi

 Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı yeni projeler ile gerek ülke ekonomisine gerekse istihdam olanaklarına katkı sağlamaya devam ediyor. Yeni çılgın proje hakkında bilgi veren bakan Berat Albayrak 1500 kişiye iş olanağı sağlanacağından bahsetti.

yeni-proje
Bakan 1500 Kişiye İş sözü verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak dünya enerjisi çılgın projesinden bahsederek projenin ne kadar büyük ve kapsamlı olduğunu müjdelediği gibi yine bin 500 kişiye de bu proje kapsamında istihdam sağlanacağını duyurdu. Peki bu
projenin detayları nedir?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın anlattığı projeye göre devrim niteliğinde bir proje geliyor. Buna göre söz konusu proje için ihaleler yapıldı ve  en iyi teklifi Kalyon ile Güney Koreli ortağı Hanwha verdi. İhale detaylarına göre proje Konya'nın Karapınar ilçesine yapılacak ve 1,000 MW kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulacak.

BİN 500 PERSONEL ALINACAK

İhaleye ilişkin bilgiler veren Bakan Berat Albayrak yatırım tutarının 1 milyar 300 milyon dolar civarında olduğunu belirtirken önümüzde ki süreçler içerisinde yine bu tip projelerin yapılacağını ve bu proje için toplam bin 500 kişiye de istihdam sağlanacağını duyurdu. Projelerin artması ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacağı gibi işsizlik oranlarının düşmesine de yardımcı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.