İş Arayanlara 607 TL Teşvik

 İşsizlik rakamlarını aşağılara çekmeye çalışan bakanlıklar ve İŞKUR yeni bir proje ile iş arayanlara iş arama masrafları için toplamda 607 TL yardım verilecek. Peki iş arama yardımından kimler yararlanabilir? Nasıl başvuru yapılır? İşte iş arama yardımı 607 TL almak için yapmanız gerekenler.

is-arayana-yardim
İş Arayana da Para Ödenecek

İşsizlik konusunda çalışmalar yapılırken hükümet yeni bir konuya daha adım attı. Buna göre iş arayan adaylara hükümetten yardım desteği verilecek ve bu sayede iş
arayanın iş veren ile görüşmesi için gerekli olarak ücrette karşılanmış olacak.

 İş arayan kişiye bakanlık aracılığı ile yılda üç kere yardım verilebilecek. Buna göre sağlık raporu, yol masrafı, fotoğraf vb. gibi evrak ve giderler için adaya toplam 40 ila 100 lira arasında yardım verilecek. Yine adayın işe girmesi ile devlet tarafında bir kez daha teşvik ücreti verilecek.

600 - 700 LİRA YARDIM

İş arayan kişiye yılda maksimum üç kere toplam 40 - 100 lira arasında yardım verilebilecek ve sosyal yardım alan bir kişinin bu sene içerisinde iş veren ile görüşmesi sonucunda işe yerleşmesi durumunda devlet tarafından 507 liralık bir ücret daha alacak ve bu ücret bir defaya mahsus olarak verilecek.

Kısaca devlet tarafından iş arayan kişiye bir yılda toplam 600 - 700 liralık ücret verilebilecek. Proje henüz hayata geçmedi ama referandum sonrasında mutlaka yeni adımlar atılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.