KYK Kadın Erkek 1044 Personel Alacak

 KYK yani Kredi Yurtlar Kurumu yayınladığı ilan ile toplamda 1044 kişilik personel alımı yapacaktır. Bugün yayınlanan ilan ile sözleşmeli pozisyonlarda çeşitli kadrolarda personel alımı ilanı detaylarına hemen aşağıda ulaşabilir sizde başvuru yapabilirsiniz. KYK personel alımlarında 601 Kadın 443 Erkek eleman alımı yapacaktır. KYK başvurular için KPSS puanı almış olma şartı yanında kendi yapacağı sınavdan da geçer not almış olan personellere iş olanağı sağlayacaktır.

kyk-is-ilanlari
KYK Memur Alımları

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR:

 Kredi ve Yurtlar Kurumu alım yapacağı boş pozisyon için adaylardan, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan
yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, herhangi bir suç hükümülülüğü bulunmamak, Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu söz konusu olmamak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak şartları aranacaktır. Bu şartlara uygun olan adaylar Kredi ve Yurtlar Kurumunun sözlü sınavına katılabilirler.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan personel adaylar, 05 Nisan 2017 tarihi ile 14 Nisan 2017 tarihleri arasında saat 23:59 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi (http://basvuru.gsb.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır. Elektronik ortamda başvuru formu doldurulmadan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.