Soylu Açıkladı 10 Bin polis Memuru Alınacak

 EGM 2017 polis memuru alımları hakkında yeni haberler yayınlanmaya ve sizlere bunu duyurmaya devam ediyoruz. Emniyet genel müdürlüğünün 2017 polis memuru alımlarını bekleyen çok kişi gerek yorumlar gerekse aramalar ile bizlere soru soruyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Karamanda yaptığı açıklamada polis memuru olmak isteyenlere müjdesini verdi.

polis-is-ilanlari
10 Bin Polis Alımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Karaman Polis Meslek yüksek okulu'nda polis adaylarının mezuniyet törenine katıldı ve burada pek çok konu hakkında
önemli duyurular yaptı. Süleyman Soylu önemli konularda duyuru yaptığı gibi yine polis alım ilanı yayımlanmasını bekleyen adaylara da müjdeli bir haber verdi.

Süleyman Soylu 10 bin Polis Özel Harekat alımı sürecinin devam ettiğini ve mülakatların yapıldığını belirterek yakın zamanda 10 bin polis alımının daha yapılacağını müjdeledi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünün 10 bin polis alımı ilanı yayımla sürecinde olduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi 19. dönem POMEM PÖH alımında kadınlara kontenjan ayrılmadı ve kadınlar bu dönem için kendilerine kontenjan ayrılmasını istiyor. Buna göre 10 bin polis alımında en az bin kişilik kadınlara kontenjan ayrılması bekleniyor.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLECEK


Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sicili temiz olmak
Yüzünde veya fiziğinde kusur olmamak
Boy - kilo orantılı olmak
Yaş sınırını geçmemek (İLAN İLE BELLİ OLACAK)
Aranan eğitim şartına sahip olmak (İLAN İLE BELLİ OLACAK)

Yukarıda aranacak olan bazı şartlar belirtilmiş olup ilanın en kısa süre içerisinde yayımlanması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.