Baraj Projesinde 300 Bin Kişiye İş

 Doğu ve Güneydoğu illerimize yapılan yatırımlar, projeler artarak devam ediyor. Binlerce kişiye ekmek kapısı olan projelere bir yenisi daha ekleniyor. Diyarbakır Silvanda yapılacak baraj için toplamda 300 bin kişiye iş olanağı sağlanacağı belirtilmekte.

baraj-is-ilanlari
Baraj Projesi 300 Bin Kişiye İş

 Diyarbakır Valisi Aksoy'un yaptığı açıklamalar incelendiğinde Diyarbakır - Silvan'a yapılmakta olan Silvan Baraj Projesinin toplam bütçesinin 6,8 milyar lira olduğu görülmektedir. Yine Silvan Baraj Projesi 2 milyon 351 bin dönümlük devası bir büyüklükte
bölümü inşa edilmektedir.

300 BİNDEN FAZLA KİŞİYE İSTİHDAM

Silvan Baraj Projesinin tamamlanması ile Diyarbakır Valisi Aksoy'un açıklamalarına göre 300 binden fazla kişiye istihdam sağlanacak. Yine baraj projesinin yapılması ile 300 binden fazla kişiye istihdam sağlanması, işsizlik oranlarının azaltılması ve ülke ekonomisine ciddi kazançlar getirebilmesinin yanı sıra çiftçilere de bu baraj sayesinde oldukça iyi imkanlar tanınacak ve toprağın kalitesi arttığı gibi topraktan çıkan mahsulün de artması beklenmektedir.

Silvan Baraj Projesi ile tarımsal ürünlerin de uç noktaya ulaşması beklenmekte olup üretimin artması, kazancın çoğalması ile bölge halkının tarıma daha yatkın olarak çalışmaya başlaması ve iç pazarda üretilen tarımsal ürünlerin sayılarında da ciddi artışın meydana gelmesi beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.