Başbakandan Taşerona Kadro Açıklaması

 Başbakan Binali Yıldırım Referandum çalışmaları kapsamında katıldığı bir programda yüzbinlerce kişinin merakla beklediği taşeron sorununa değindi. Taşeron işçileri ne zaman kadroya geçirilecek konusuna açıklık getirdi.

taserona-kadro
Başbakandan Taşeron Açıklaması

Son zamanlarda iyiden iyiye taşeron işçilerinin umutlarının azaldığı kadrolaşma haberlerini ayyuka çıkmasından sonra başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu Açıklama ile bir kez daha taşeron işçilerin Yüreğine su serpti. Hükümet tarafından verilen taşeron işçilere kadro sözünün bir türlü yerine getirilmemesinin her fırsatta dile getiren işçiler, özellikle
16 Nisan referandum çalışmalarında bir kez daha kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyorlar. taşeron işçilerinin yapmış oldukları açıklamaları  bilindiği üzere hemen hemen her gün ajanslarda  yer almaya başlamıştı.

Başbakan Binali Yıldırım da 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında katılmış olduğu canlı yayında bu konu hakkında özel açıklamalar yaptı.

TRT ekranlarında  izleyicinin karşısına çıkan AK Parti Genel Başkanı ve başbakan Binali Yıldırım gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. uzun zamandır taşeronların beklediği Müjdeli Haber Başbakan Binali Yıldırım, tarafından canlı yayında geldi. Başbakan Binali Yıldırım, hem kamuda hem de çeşitli sektörlerde çalışmakta olan 800 bine yakın Taşeron işçinin bulunduğunu söyledi ve sözlerine Şöyle devam etti; “ bu konu önemli bir konu ve aciliyetinin bilincinde olduklarını en kısa süre içerisinde gerekenin yapılacağını ve çalışmalar devam ediyor”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.