Gelir İdaresi Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

 Gelir İdaresi başkanlığının memur alımı için açtığı 65 kadro için memur alımı sonuçları açıklandı. Kamuda memur olmak isteyenlerin başvuru yaptığı ilan sonuçlarına hemen aşağıda ulaşabilirsiniz. Kamu kurumları 2017 yılında yeni memur alımı ilanları yayınlamaya, kurum içi kendi sınavlarını düzenlemeye devam ediyor.

gib-sonuclar
GİB Memur Alımı Sonuçları

Gelir İdaresi Başkanlığı 65 avukat alımı başvurularının alınması ile 14 Ocak 2017 tarihinde avukat pozisyonu için yazılı sınav yapılmış ve yazılı sınavın ardından 28 Mart 2017 - 30 Mart 2017 tarihlerinde avukat personeli alımı için sözlü mülakatlar
düzenlendi. Sözlü mülakatlarında tamamlanması ile Gelir İdaresi Başkanlığı 65 avukat alımı sonuçlarının açıklanması beklenmekteydi. Sonun da adaylara müjdeli haber verildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilan da avukat pozisyonu için personel alımı sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Buna göre yazılı sınavların değerlendirilmesi ile sınavdan 70 ve üzeri alanlar arasında yüksekten düşüğe göre sıralama yapıldı ve kadroya alınacak personel sayısının iki katı kadar yani 130 kişi sözlü mülakatlara çağrıldı. Gelir idaresi memur alımı sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Sözlü sınavların yapılması ile adayların konuşması, temsil kabiliyeti, bilgi düzeyi, davranışları vb. gibi pek çok düzeyine bakıldı. Sözlü sınavda da adaylara 100 üzerinden puan değerlendirilmesi yapıldı ve 70 ile üstü alan adayların başarılı sayılacağı belirtildi. Sözlü sınavda da başarılı bulunan toplam 65 avukat adayının Gelir İdaresi Başkanlığına atamaları yapıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sonuçlara ilişkin duyuruyu incelemek isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.