Kamu Kurumları 42 Bin Memur Alacak

 Son yayınlanan işsizlik rakamlarının ardından kamu kurumlarının güncel memur alımı ilanlarını sizler için derlemek istedik. Bilindiği üzere 2017 ocak ayındaki işsizlik rakamları %13 olarak açıklanmıştı. Kamu kurumları da bu oranı olabildiği kadar aşağı çekmek için ardı arkasına yeni memur alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Kurumların bazıları KPSS puan şartı ararken bazıları sınav şartı aramıyor. Kamuda memur alımları ilköğretim, önlisans ve lisans düzeylerinde devam ediyor.

 Kamu kurumlarının güncelde yayınladığı ilanlarda alınacak personel rakamları şimdiden 42 Bin düzeyine ulaşmış durumda. Referandum çalışmalarının da geçmesi ile kamuda yeni personel alımları hızlanacaktır.

kamu-personel-alimlari
Kamu İş İlanları

 Güncelde Kamuya alım yapan kurumlar, Milli Savunma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TÜBİTAK, Farklı Üniversiteler, Kamu İhale Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Emniyet Genel Müdürlüğü, PTT Gelir İdaresi
Başkanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Jandarma Genel Komutanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Diyanet işleri Başkanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve çeşitli Belediyeler çok sayıda memur personel alımı yapmaya devam ediyor.

 Alım yapan Kamu Kurumları veya Kamu Kuruluşları bünyelerine alım yaparken genel nitelikler dışında adaylardan kamu personeli seçme sınavı şartı da aramaktadır. Bir çok aday KPSS puanı yüzünden malesef istediği kadroya yerleşememektedir. Ancak bazı Kurumlar ise KPSS şartı aramadan alım yapmaktadır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayan kurumlar adaylardan en az 50 Puan ile alım yapmaktadır. Tabi ki bu puan sıralaması kurumun belirttiği şartlara göre değişmektedir.

KPSS şartı belirtilen ilanlarda adaylar, Lise mezunları KPSSP94 puan türünden, Önlisans Mezunları KPSSP93 ve Lisans Mezunları ise KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

KPSS ŞARTI ARAMADAN ALIM YAPAN KURUMLAR:

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bazı kurumlar alım yaparken KPSS şartı aramıyor. Bu alım yapan kurumlar, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Hava Yolları, TÜBİTAK alım yaparken adaylardan KPSS şartı aramıyor.

ARANAN DİĞER NİTELİKLER:

Kamu kurumları her zaman da olduğu gibi alım yaptıkları pozisyonlar için adaylardan özel şartlar ve genel şartlar aramaktadır. Her kurumun gene olarak aradığı nitelikler ise, En az ilköğretim mezunu olmak şartı ile, Lise, Önlisans veya Lisans mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, yaş şartını taşımak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, alım yapan kurumun alım yaptığı pozisyonda eğitm seviyesine sahip olmak gibi genel nitelikler aranmaktadır. Tabi ki bu şartlar kuruma göre değişiklik göstermektedir.

1 yorum:

  1. Kredi talebinde bulunursanız bize% 2 faizle kredi veriyoruz feryarız.

    Acilen kredi almaya ihtiyacın var mı? Evet ise, bu e-postayla iletişime geçin: asaloantransfer@gmail.com

    Bu e-postayla da iletişime geçebilirsiniz: finance_institute2015@outlook.com

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.