Kamuda 90 Bin Kişilik Personel Alımı Yapılacak

 2017 Yılı için kamu kurumları ihtiyaç listelerini devlet personel başkanlığına iletmişti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da belirli süreler içinde binlerce kişilik kamu personel alımı yapılmaktadır. 2017 yılı başından bu yana alınan memur kadrolarının yanında yaklaşık 90 bin kişilik memur alımı yapılacak.

kamu-is-ilanlari
Kamu Personel Alımları

ZİRVEDE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Milli Eğitim Bakanlığı 15 Mart 2017 tarihinde bir haftalık süre ile öğretmen atama başvurularını aldı ve toplam 20 bin kişilik atama yapılacak. Yine Ağustos ayında Milli Eğitim Bakanlığı 10 bin kişilik öğretmen ataması daha yapacak.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile 10 bin polis alımı müracaatları alınmakta olup ilerleyen dönemlerde yeni
alımlarında yapılması beklenmektedir.

 SAĞLIK BAKANLIĞI

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda 3 bin 890 kişilik başvuruları kabul etti ve yeni bir ilan daha yayımladı. Sağlık personelleri kadrosu için bakanlığın yıl sonuna kadar toplam 16 bin 500 kişilik alım yapması beklenmektedir.

AİLE BAKANLIĞI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yurt geneline ASDEP kapsamında bin 500 kişilik personel alımı müracaatları sürüyor.

ASKERİ İLANLAR

Şu anda Jandarma Genel Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Jandarma Özel Harekat, Jandarma Emniyet, Sözleşmeli Erbaş, Uzman Erbaş, Astsubay ve Subay pozisyonları için 25 binden fazla personel alımı yapıyor.

Yine belediyeler ve diğer kamu kurumları da İŞKUR ile Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden alım ilanlarını yayımlamaya devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.