2017/1 Memur Alımında Kaç Kişi Alınacak

 ÖSYM'de toplanan kadrolara nitelik kodları verilmekte ve merkezi yerleştirme ataması için başvurular başlamaktadır. Bu senenin ilk merkezi yerleştirme ataması olan 2017/1 merkezi yerleştirme atamasının 23 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 3 Temmuz 2017 tarihinde sona ermesi bekleniyor. Peki kaç kişilik alım yapılacak belli mi?

EV ALACAKLAR BU FIRSAT SİZE HEMEN TIKLAYIN


5 BİN KADRO İLAN EDİLDİ

 Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile bütçeye göre 5 bin kişilik kadronun kurumlara göre sayısı duyurulmuştu. İlk sayılar Mart ayında ilan edilirken bu atamaya ilave olarak dün 4 bin kişiye yakın bir liste daha yayımlandı. 2017 yılı için 5 bin kişilik atama düşünülebiliyor ancak bu alımların tamamı 2017/1 merkezi yerleştirme atamasında olmayabilir.

İLK ATAMADA SAYI DÜŞÜK OLABİLİR

Geçtiğimiz sene 2016/3 atamasında 2 bin kişilik bir alım yapılmıştı. Bu senenin 2017/1 merkezi yerleştirme ataması olan senenin ilk memur atamasında da
yine 2 - 3 bin kişi civarı bir atama yapılması bekleniyor. Henüz atama için resmi bir sayı verilmedi ancak 5 bin kişilik ilan edilen kadroların iki merkezi atamaya bölünerek yapılması planlanacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.