EVİ OLMAYAN KALMASIN 60 AY "0" FAİZ

7 Bin Bekçi Alımı Şehirleri Belli Oldu

 Yeni yapılacak bekçi alımları ile hem istihdama katkı sağlanacak hemde ülke güvenliği arttırılacak. 7 Bin bekçi alımı yapılacak iller belli oldu. Sizde aşağıdaki detaylar doğrultusunda bekçi iş başvurusu yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde OHAL kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler ile Emniyet Genel Müdürlüğüne toplam 7 bin kişilik bekçi kadrosu tahsis edildi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin bekçi alımı için izin verildi.

bekci-olmak
Bekçi ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü 7 bin bekçi alımı daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna talimat verildi açıklaması ile
duyurulmuştu. Çıkarılan KHK ile EGM'ye resmen 7 bin kişilik bekçi alımı tahsis edilmiş oldu. Buna göre EGM 7 bin bekçi alımı 6 ilde başlıyor. Peki hangi illerde alımlr yapılacak.

ALIM YAPILACAK İLLER DUYURULDU

Emniyet Genel Müdürlüğü 7 bin bekçi alımı 6 farklı ilde yapılacak. Buna göre hangi illerde 7 bin bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Hatay  ve Mersin illeri için yapılacak olup bu illerden ve 7 bin bekçi alımından hariç olmak üzere terör olaylarının olduğu iller için de bekçi alımları yapılacaktır.


ARANACAK ŞARTLAR

Bekçi alımında bilindiği üzere en çok tartışılan konu mezuniyet şartıdır. İstanbul'da yapılan bekçi alımında lise mezunu şartı aranmıştı ve 7 bin bekçi alımında da büyük ihitmal ile lise mezunu şartı aranacaktır. Yine adayın alım yapılacak olan ilde en az bir yıldır ikametgah ediyor olması ve sağlığının mesleğini yapmaya engel olmaması gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.