Allianz Kampüs 1100 Eleman Alımı

 Allianz Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Aylin Somersan Coqui, Allianz Kampüs yatırımının tanıtımı dolayısıyla düzenlenen bir etkinlikte açıklamalarda bulundu. Basın toplantısı düzenleyen ve şirketin hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Coqui konuya ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı Şirketin 12 bölgede faaliyet gösterdiğini ve 2500 kişiye iş imkanı sağladığını aktaran Coqui geçtiğimiz yıl şirketin 7 milyon civarında müşterisi olduğunu aktardı. 2016 yılında Allianz Kampüs'ün 9 milyar liralık prim üretimine, 20 milyar liraya yakın aktif büyüklüğe ve 526 milyon liralık net kara ulaştıklarını, 2,7 milyar liralık hasar ödemesi gerçekleştirdiğini aktardı.
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
''TÜRKİYE'DE BÜYÜMEYE KARARLIYIZ''

Bireysel emeklilik alanında 10 milyar liralık bir büyüklüğe sahip olduklarını dile getiren Aylin Somersan Coqui bu rakamlarla en büyük üçüncü şirket olduklarına vurgu yaptı. Bu gelişmeler doğrultusunda şirketin Türkiye'de gelişmeye kararlı olduklarını da ifade etti. Ayrıca konuya ilişkin detaylı bir açıklama yapan Coqui şu ifadeleri kullandı. "Önümüzdeki 10 senede Türkiye'de büyümeyi düşünüyoruz. İstanbul dışında ikinci bir merkezin olması, bu büyümenin dengeli ve verimli olabileceğini gösterdi. Tek bir şehirde kalmak iş sürekliliği
açısından sürdürebilir değil. İstanbul değil peki neresi ? İzmir, çok çabuk seçildi. İzmir'de hem çalışanların refahı, yaşam kalitesi için inanılmaz iyi bir ortam var. İstanbul ile karşılaştırdığınızda hayat koşulları ve kalitesi çok daha yüksek. Pek çok ile baktık, hem çalışanlarımızın hem bizim tercihimiz hem kalifiye iş gücü hem de pek çok yatırımcının burada olması bizi İzmir'e sürükledi."

1100 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Allianz Kampüs'ün, Gaziemir ilçesinde bulunan ve inşaatı devam eden kampüs yatırımının 17 bin metrekarelik, 3 katlı iki binadan oluşacağını ifade eden Coqui, Nisan 2018'de bitirilmesi planlanan kampüste toplam bin 100 kişinin istihdam edileceğini kaydederek ilk aşamada 650, sonrasında bu rakamın kademeli olarak bin 100 kişiye ulaşacağını belirtti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.