Almanya İşçi Personel Alımları

Avrupa genelinde olduğu gibi Almanya’da da nüfus sıkıntısı çekilmektedir. Çalışabilecek durumda olan aktif nüfusun sürekli azalıyor olması genç nüfusun düşüşte olması Almanya hükümetini soruna çare bulma yoluna götürmektedir. Birçok dalda ve pozisyonda sağlık, sanayi, üretim vb. alanlarda genç çalışan nüfusa ihtiyaç duymaktadır. Almanya işçi alımı iş ilanları 2017 yılı içinde de işçi için ilan vererek alımlar için yeni yılda da faaliyette bulunmaktadır. Avrupa ve yurt dışında yaşamak isteyenler için hayalleri üzerine süper ilan ve alımlardan biridir. Almanya uzun süreden sonra yeniden işçi talep ederek İŞKUR aracılığıyla alım yapacağını açıkladı.


Almanya Türkiye’den İşçi Talep Etti

Almanya’daki nüfusun giderek azalan ve yaşlanan bir süreçte olması sebebiyle aktif çalışan insana genç nüfusa ihtiyaç duymaktadır. Almanya ekonominin canlanması için sektörlerdeki üretim artırılması adına ara elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Almanya ara eleman ihtiyacını dünyanın farklı ülkelerinden olduğu gibi Türkiye’den de karşılamayı
amaçlamaktadır. Bu bağlamda başlayan Almanya işçi alımı için İŞKUR ile protokollerin görülmesine başlanmıştır.

Almanya gerek ara eleman gerekse teknik dallarda ve yönetimlerde yaşadığı personel sıkıntısını azaltmak ve ileride de kalıcı olarak eleman sıkıntısını gidermek için işçi alımını gerçekleştirecektir. Teknik dallarda, özel sektörde, hizmet sektöründe, sağlık sektöründe, teknik ve teknisyenlik alanlarında daha çok ihtiyaç duyduğunu belirtmektedir. Alımları yine İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan Almanya ekonomik değerlerini alınan elemanlarla pozitif sürece sokmayı amaçlamaktadır.

EV ALACAKLARA MÜJDE HEMEN TIKLAYIN


İlk olarak 1962 yılında başlayan Almanya işçi göçü, aradan geçen yıllardan sonra tekrardan Almanya işçi alımı 2017 yılında da yeniden başlamaktadır. İşçi alımıyla ilgili bilgileri ve sektörel ihtiyaçları, tarihleri İŞKUR sitesi üzerinden ve ya en yakın İŞKUR müdürlüğünden öğrenebilir gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Kendi becerilerinize göre işçi alımlarına başvurmanız gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.