Bakan Ağbal'dan Borç Yapılandırma İçin Önemli Açıklama

 Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kayıt Dışı Ekonomi İle Mücadele Zirvesine katıldı. Burada konuşma yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal çeşitli vergi, ceza ve kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenlemede gelinen noktaya ilişkin bilgi verdi.
0 Peşinat 0 Faiz Ev Sahibi Olmak
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yapılandırma hakkında yaptığı açıklama şöyle oldu;

"Bu çerçevede vergi dairelerine yaklaşık 80 milyar lira, Sosyal Güvenlik Kurumuna da 40 milyar lira olmak üzere 120 milyar liralık bir alacağı yapılandırdık. Şu ana kadar yapılandırma kapsamında 18,2 milyar liralık tahsilat yaptık."

Maliye Bakanı Naci Ağbal yeniden yapılandırmanın ardından vatandaşlara ödemelerde de kolaylık sağladıklarını belirterek içinde bulunulan ekonomik
koşulları da değerlendirerek ocak ayında ödemeleri 4 ay ileri atarak mayısa ertelediklerini söyledi.

"BU AY ÖDEME AYI"

"Dolayısıyla bu ay, ertelediğimiz bütün yeniden yapılandırma ödemelerinin ödeme ayı. Bu açıdan mükelleflerimize sağladığımız olağanüstü imkanlardan yararlanmak için bu ayın gerçekten ödemenin yapılacağı son ay olduğunu belirtmek isterim."

Bakan Ağbal Yeniden Yapılandırılması Kanunu kapsamındaki taksit ve peşin ödemeler için son tarihin 31 Mayıs olduğunu belirtti. Ayrıca Naci Ağbal"Bu hafta sonu bütün vergi daireleri açık. Sabah 09.00'da daire açılıyor, akşam tahsilat bitene kadar." dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.