Bayi Olmak İçin Gerekli Şartlar ve Başvurular

 Bayilik sistemi, ticaret hayatında son yıllarda oldukça tercih edilen sistemlerden bir tanesidir.|
 Pek çok kişi hazır bir değer haline gelmiş, belirli bir müşteri portföyü oluşmuş markaların bayiliklerini alarak ticarete atılmaktadır. Bayilik sistemi ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde başlamıştır. ABD de bayilik sistemi ile daha hızlı büyüyen ve farklı yerlerdeki pek çok müşteriye daha hızlı ulaşan firmalar bu konuda diğer ülkelerde ki firmalara da örnek teşkil etmişlerdir. Bayilik sistemi pek çok ülkede aktif olarak kullanılan iş sistemlerinden bir tanesidir. Ülkemizde de pek çok yerli ve yabancı merkezli firmadan bayilik almak mümkündür. Tabi ki bayii olabilmek için de belirli şartlar ve kıstaslar bulunmaktadır. Bayi olmak için neler gerekir?

KONUT SEFERBERLİĞİ HERKES EV SAHİBİ OLACAK

Bayilik Açmak İçin Gerekli Şartlar?


Bayii nasıl olunur? Ticaret yapmak isteyen kişilerin son yıllarda akıllarına doğrudan bayilik açmak gelmektedir. Bayii olmanın pek çok avantajının olması, işletmenin başarıya
ulaşma ihtimalinin yüksek olması ticaretle uğraşmak isteyen yatırımcıları cezp etmektedir. Bayii olabilmek için de belirli şartlara ve kaidelere uymak gerekmektedir. İş kurmak isteyen ve bayilik açmak isteyen kişiler yazı içeriğinde detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Bayii olabilmek için öncelikli olarak bayiliği alınmak istenen firmanın genel şartlarına bakılması gerekmektedir. İş yerinin açılması için istenilen mekan, bayilik için ödenmesi gereken isim hakkı gibi temel şartların sağlanması bayilik açmak için gerekli olan şartlardır. Temel şartların sağlanmasından sonra bayilik sisteminin işletilebilmesi için yine bayilik veren firma tarafından belirlenin standartlara uymak gerekmektedir.

Bayilik Açmanın Avantajları Nedir?

Bayii olmak için gerekli adımlar hakkında sizlere detayları belirttik kafanıza takılanları bizim ile paylaşabilirsiniz.
Bayilik sistemi tüm dünyada başarılı bir şekilde işleyen oldukça önemli bir sistemdir. Marka değeri oluşturabilmiş olan firmalar, belirli bedeller karşılığında ve koymuş oldukları standartları doğrultusunda serbest yatırımcılara marka haklarını kullandırmaktadırlar. Bayilik sisteminin en büyük avantajlarından bir tanesi kişilerin ödedikleri bedel karşılığında anahtar teslim iş yerine sahip olmalarıdır. Bayilik standartları gereği firma mekanların tasarımından, satılacak olan ürünlere kadar her şeyi sabit tuttuğu için kişinin işletme kurarken çok fazla uğraşmasına gerek kalmamaktadır. Ayrıca bayilik sisteminde yalnızca marka hakkı ve tasarımlar satın alınmamaktadır. Firmanın işleyiş politikası ve stratejisi de bayiliği verilen işletmeye aktarılmaktadır. Açılan işyerinde çalışacak olan personellerin eğitimi, iş yerinin ciro takibi ve çalışma standartları profesyonellerce denetleneceği için bayilik açan kişi ticari sürecini daha avantajlı bir şekilde sürdürecektir.

HERKES EV SAHİBİ OLACAK - FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM

Bayilik Açmanın Dezavantajları Var Mıdır?

Tüm sistemlerin avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bayilik sistemi genel hatları ile yatırımcılar için oldukça kayda değer avantajları bünyesinde barındırsa da dezavantaj sayılabilecek bazı durumları da bulunmaktadır. İşletme kurmak isteyen kişi eğer tüm süreci kendisi yönetmek istiyor ise ve markaya ait olmayan ürün satışları gerçekleştirmek istiyorsa bayilik sisteminin kural ve kaideleri işletmeci için sıkıntı oluşturabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.