Bekçi Alımı Aranan Şartlar ve Maaşları

Emniyet Genel Müdürlüğüne OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile 7 bin kişilik bekçi kadrosu tahsis edildi. Buna göre yakın zaman içerisinde 6 farklı ilde toplam 7 bin kişilik bekçi alımı yapılacak.


BEKÇİ ALIMI ARANACAK ŞARTLAR


  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • Sağlık sorunu olmamak
  • Lise mezunu olmak
  • Fiziki kusuru olmamak
  • Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
  • Boy - kilo orantılı olmak


Bekçi Görevi Nedir?

Bekçi görevlendirilmiş olduğu çarşı ya da mahallede görev yaparak burada yaşayan halkın huzurunu sağlamak ile görevli ve huzursuzluğu bozacak olan kişileri bölgeden uzaklaştırarak bazı konularda istihbarat sağlaması görevidir.

Bekçi Kıyafeti Nedir?

Bekçiler polislerin giymiş olduğu kıyafete benzeyen ve rengi kahverengi olan bir resmi elbise giymektedir. Yani bekçi personelleri sivil olarak dolaşmamaktadır.

Bekçi Maaşı Ne Kadar?

Kamuya yeni bekçi alımlarında göreve başlayan bekçiler genel olarak 2 bin 700 liradan başlayan maaş almakta olup bu maaş bekçinin görev yaptığı il ve hizmet süresine göre değişebilmektedir.

Bekçi Alımları Ne Zaman Yapılacak?

EGM'ye tahsis edilen 7 bin bekçi alımının yakın zamanda yapılması beklenmektedir. EGM tarafından ilanlar hazırlanmakta olup her an ilanlar yayımlanabilir.

Bekçi Alımları Hangi İllere Yapılacak?

Bekçi alımları Türkiye geneli yapılmakta olup 7 bin bekçi alımının İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Hatay ve Mersin illeri için yapılacak olup yine terör olaylarının olduğu illerde de bekçi alımları yapılmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.