Diyanet İşleri Geçici Cami Görevlileri Alacak

 Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak geçici cami görevlisi alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yayımlanan duyurunun detaylarına göre, geçici cami görevlisi alım ilanı 15 Mayıs ile 17 Mayıs tarihleri arasında ilana çıkarken ilana başvurular 18 Mayıs ile 22 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecektir.  Yayımlanan duyurunun detayları şu şekilde,

EV SAHİBİ OLMAK İÇİN TIKLAYIN

2017 Yılı Geçici Cami Görevlisi İstihdamı Duyurusu

D U Y U R U

İl Müftülükleri bünyesinde münhal bulunan imam hatip kadrolarına, tahsis edilen kontenjan adedince istihdam edilmeküzere geçici cami görevlisi görevlendirilecektir.


Bu çerçevede;

1. İl Müftülükleri tarafından, 15.05.2017-17.05.2017 tarihleri
arasında ilana çıkılacaktır.

2. İl Müftülüklerince, 18.05.2017 tarihinden 22.05.2017 tarihi mesai bitimine kadar müracaatlar alınacaktır.

3. 2016 KPSS (DHBT) den 50 ve üzeri puan alan en az imam hatip lisesi mezunları mülakata çağrılacak olup üst tahsil gruplarında İlahiyat Fakültesi hariç İmam-Hatip lisesi mezunu olmayanlar müracaat edemeyeceklerdir.

4. Mülakatlar 23.05.2017 tarihinde yapılmaya başlanacaktır.

5. Mülakat neticesinde 70 ve üzeri puan alıp mülakat puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle görevlendirmeler yapılacaktır.

HERKES EV SAHİBİ OLACAK - FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM

6. Puanların eşit olması durumunda tahsili yüksek olana, bunun eşit olması durumunda hafız olana, bunun eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

7. Adaylar, istenilen belgelerle birlikte ikamet ettikleri İl Müftülüğü'ne müracaat edebileceklerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.