Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

 Evde çeşitli iş alanlarında çalışarak bütçenize büyük oranda fayda sağlayabilirsiniz. Ev hanımları ve evde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen kişiler için evde çalışarak para kazanma fikri kişilere oldukça mantıklı gelmektedir. Kişiler evde iş yaparlarken yapılan işten birim başına ücrete tabi tutulmaktadırlar. Davetiye katlama, mandal yapma, şeker yapma, poşet katlama, ambalaj işleri gibi akla gelebilecek pek çok farklı sektörde eve iş imkanı mevcuttur. Evde iş veren firmalar ile anlaşarak gelir elde edilebileceği gibi kişiler kokulu taş, sabun ve mum gibi ürünleri kendileri yapıp satarak da para kazanabilirler. Son dönemlerde evde mum yapıp satan pek çok kişi bu işten oldukça iyi gelirler elde etmektedirler.

DÜŞÜK TAKSİTLER İLE HERKES EV SAHİBİ OLACAK


Evde Mum Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler
Evde mum yapıp satarak bu işten gelir sağlayan pek çok kişi bulunmaktadır. Ev yapımı mumlara olan talebin artması ile birlikte evde mum yapan kişi sayısında
da hayli artış olmuştur. Ek gelir getiren işlerden bir tanesi olan evde mum yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Evde mum yapmak için gerekli malzemeler ise şöyledir;

-Parafin; mumun temel maddesi olan parafin katı halde kalıplar şeklinde satılmaktadır. Mum yapımı esnasında eritilmektedir.

-Fitil; fitil mumun yanmasını sağlayan ip tarzı bir üründür. Fitil, bulunması oldukça kolay ve ucuz bir malzemedir.

-Stearin; kimyasal bir madde olan stearin parafin maddesine yanma özelliği vermektedir.


-Eritme Kabı

-Kalıp

Evde mum yapımı için gerekli olan bu üç temel malzemenin yanı sıra renkli ve kokulu mumlar için boya ve esans kullanılması gerekmektedir. İstenilen renk ve esanslar mum yapımında kullanılabilir.

Evde Mum Nasıl Yapılır?

Evde mum yapmak oldukça basittir. Gerekli malzemeler temin edildikten sonra hemen mum yapımına başlanabilir.

1 kg parafin eritme kabı içerisinde ocakta eritilir. Parafin eridikten sonra 100 gr kadar stearin maddesi eklenir. Stearin ve parafin iyice karıştırıldıktan sonra mum boyası ve istenilen esans karışma dahil edilir ve tekrar karıştırılır. Sonrasında mumun yapılmak istediği kalıba fitil koyulur. Bu aşamada fitilin ucu yukarıya doğru tutulmalıdır. Karışım kabın içerisine dökülerek mum hazır hale gelmiş olur. Sıvı olan mum kısa süre içerisinde katılaşacaktır.

HERKES EV SAHİBİ OLACAK - FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM


Ev Yapımı Mumlar Nasıl Satılır?

Mum yapıp satmak istiyorum düşüncesinde iseniz yapmış olduğunuz mumları internet ortamında satışa sunabilirsiniz. Mumları farklı silikon kaplarda yaparak ilgi çekici mumlar hazırlayabilirsiniz. Mum yapımı oldukça basittir. Yaratıcılığınızı kullanarak hem harika görünen hem de mis gibi kokan mumlar yaptığınız takdirde mumlar mutlaka satılacaktır. İnternet üzerinden satış yapmak istemezseniz de hediyelik eşya satan yerler ile konuşarak da mumlarınızı satabilirsiniz. Hatta bu tarz birkaç yer ile anlaştığınızda daha fazla mum satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.