Google İŞKUR Anlaştı Youtuber'lar Aranıyor 10-30 Bin TL Kazanç

Google ve İŞKUR Anlaştı! 30 Bin Liraya Kadar Para Kazandıran Meslek 'Youtuberlık'

EV ALACAKLAR BU FIRSAT SİZE HEMEN TIKLAYIN

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) , Google Türkiye ile işbirliğine gitti. Gençlerin yeni gelir kapılarından birisi olarak görülen Youtuber'lık eğitimleri başladı. Youtube kanallarında yayın yapan ve aylık büyük meblağlarda para kazanan gençler yetiştirilmesi için eğitimlere hız verilecek. İŞKUR, Google ile iş birrliğine giderek, gençlerin yeni gelir kapılarından birisi olan Youtuberlık eğitimleri için start verdi.

Dünyanın en büyük video platformu Youtube, gençlerin son zamanlarda büyük ilgisini çekmiş, çeşitli kanallar televizyon kanallarından daha popüler hale gelmişti. Takipçi sayısı 2 milyona ulaşan ve yüksek görüntüleme sayılarına ulaşan Youtube Kanalları aylık 10 ile 30 bin lira arası kazanç elde edebiliyor.  İŞKUR'un 'Türkiye İçin Dijital Dönüşüm
Hareketi" projesi kappsammında ilk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya'da gençlere yönelik Youtuberlık eğitimleri verilecek. Nasıl Youtuber Olunur?, Dijital girişimcillik gibi eğitimleri alacak olan gençler, Youtube üzerinden profesyonel yayınlar yapacaklar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.