İçişleri Bakanlığı 1545 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

 İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı için başvurular 22 Mayıs 2017 tarihinde sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından adaylar başvuru sonuçlarının açıklanması için büyük bir heyecanla bekliyorlardı. İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı başvuru sonuçlarına ilişkin heyecanlı bekleyiş sona erdi.
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU DOLDURULURKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN YAYIMLANAN DUYURU

Giriş (Sözlü) Sınavına katılamaya hak kazanan adaylar 26-30 Mayıs 2017 tarihleri arasında başvuru belgelerini bulundukları Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine imza karşılığı elden teslim edeceklerdir. Adaylar 27 Mayıs Cumartesi ve 28 Mayıs Pazar günlerinde
de başvuru belgelerini İl Yazı İşleri Müdürlüklerine teslim edebileceklerdir. Adayların bilgisine sunulur.

SÖZLÜ SINAV

 İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların izleyeceği yollar ve sözlü sınavlara ilişkin önemli detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Sözlü sınavlar bölgesel olarak 7 ilde 3 Temmuz 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak. Sınavlar il gruplarına göre belirlenmiş sınav yerindeki bölgesel sınav 7 komisyonlarınca yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 Haziran 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığının (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

SÖZLÜ SINAV KONULARI

Ayrıca İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımına başvuru yapan adaylar söz konusu sözlü sınavlarda hangi konulardan soruların geleceğini merak ediyorlar. İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı sözlü sınav konuları şöyle;

"Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konular."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.