İçişleri Bakanlığı 1545 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı bir ilanını yayımlayarak 1545 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilana başvurular 15 Mayıs 2017 tarihi itibari ile başladı.


İçişleri Bakanlığı 617 Ön Lisans Mezunu Büro Personeli ve 928 Lisans Mezunu Büro Personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Öncelik olarak başvuru yapamayan veya başvuru yapacak olan adayların aşağıda paylaştığımız başvuru kılavuzunu detaylı olarak incelemeleri gerekmektedir. İçişleri Bakanlığı personel alımında adayların her iki pozisyon için belirtilen başvuru şartlarını karşılamaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ilana başvurular elektronik ortamdaki İş Talep Formu ile yapılacaktır. Posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar www.icisleri.gov.tr weba adresinde yer alan “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı
Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçecekler. Daha sonra ilgili sınav duyurusunu bölümünde yayımlanan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Söz konusu ilana başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Bu kapsamda adayların e - Devlet şifresi almaları gerekmektedir.

e-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

İlana başvuru yapacak olan adaylar e-Devlet şifrelerini PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek alacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.