İş Arayan Vatandaşa 650 TL Destek

 İstihdam seferberliği kapsamında çeşitli ilanlar yayımlanırken, hükümetin sosyal yardım alanların da iş gücüne katılması yönündeki çalışmalar devam ediyor. Sosyal yardım alan vatandaşlardan iş görüşmesine gitmek isteyenler 100 TL, aynı şahıs iş görüşmesinden olumlu yanıt alır ve işe başlarsa 550 TL yardım alabiliyor. Sosyal yardımları da devam ediyor.  Hükümetin başlattığı istihdam seferberliği ülke genelinde kamu ve özel sektörde devam ederken, yeni işçi alanlara vergi ve prim destekleri sağlanıyor. Bunların haricinde sosyal yardım alan vatandaşların da iş gücüne katılması için çeşitli projeler mevcut.
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
Sosyal Yardım Alan kişi iş görüşmesine gideceğini devlete bildirmesi halinde 1 yıl içerisinde 40 ile 100 lirası arasında 3 defa yardım alabiliyor. Yine aynı kişi işe yerleşmesi halinde asgari ücretin aylık brüt rakamının 3'de 1'i kadar bir tutar işe girme yardımı alabiliyor.

Türkiye'de 2017 yılı itibariyle 3 milyonu aşkın hane sosyal yardımlardan faydalanıyor. 2015 yılında 25 milyar 628 milyon TL sosyal yardım yapıldı.  İş arama
yardımından faydalanmak isteyen kişilerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal yardımlarından en az bir defa faydalanmış olması gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.