İŞKUR dan Ev Hanımlarına Evde İş İmkanları

 Çalışmayan ve zamanının çoğunu evde geçiren kadınlar için gelir elde etmek son derece önemlidir. Özellikle de başka birinden para bekleyen kadınların ciddi anlamda sıkıntı yaşayabildikleri bilinen bir gerçektir. Bu durumun nedenleri çok karmaşık ve içinden çıkılmaz gibi görülse de alınacak basit önlemlerle kurtarıcı sonuçlara ulaşılabilir. Örneğin çalışmayan birçok kadının evde sıkça yaptığı işler vardır. Yemek yapmak, çocuk bakmak temizlik evin düzenli devam etmesi için gereken diğer işler vs. genelde kadınlara yüklenir. Ancak bunları değerlendirmek ve kazanca çevirmek de mümkündür. Örneğin çocuk bakan ve zamanının çoğunu buna harcayan kadınlar bir tane daha çocuğa bakarak gelir elde edebilir.

EV ALACAKLAR BU FIRSAT SİZE HEMEN TIKLAYIN

Ev Hanımları Ne Tür İşler Yapabilir?

Çocuk bakma işi dışında yemeklerden de kazanç sağlanabilir. Örneğin ev yemeği tüketmek isteyen iş yerleri tespit edilebilir ya da doğrudan bir tanıdığınızın iş yerine bu şekilde katkı sağlayabilirsiniz. Aslında bu noktada bir sınırlama yapmak çok da doğru değildir. Çünkü her kadının yetenekleri farklı olabilir. Bazı kadınlar el işlerinde yeteneklidir, bazıları
çalışırken ara vermek zorunda olduğu için bilgisini, eğitimini paylaşmak ister, bazıları spor alanında yeteneklidir vs. bu noktada önemli olan bu artı sağlayacak durumları bulmak ve üzerinde çalışmaktır.

İŞKUR Ev Hanımlarına Yönelik İlanları Var mı?

İŞKUR, en çok iş ilanının yer aldığı ülke çapında kurumlardan birisidir. Bulunduğunuz şehirde doğrudan başvuru yaparak ya da internet üzerinden inceleme yaparak kendinize uygun ilanları bulabilirsiniz. İnternet üzerinden kayıt yapılması doğrudan başvuruya göre daha kolay olabilir. Sitesine girmeniz sonrasında burada istenen kimlik bilgilerini eksiksiz doldurmak ve il-ilçe seçenekleri ile arayış başlamak gerekir.  İŞKUR ev hanımları için ilanları bölümü sitede ayrıca yoktur. Ancak ilan detaylarına girerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

3 yorum:

  1. Bende iş istiyorum zamanında teslim ederim cevap atın lütfen ankara çankaya

    YanıtlaSil
  2. AYŞE HAN evde ekiş yapmak istiyorum. fancyflower09@hotmail.com BURSA

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.