Kıdem Tazminatında Önemli ve Yeni Gelişmeler

 Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatı hakkında önemli değerlendirmelerde bulunmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu değerlendirmelerinde kıdem tazminatı çalışmalarının sonuna gelindiği ifade etmişti.
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
Kıdem tazminatı konusu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yaptığı açıklamaları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu'nun konu ile ilgili olarak açıklamaları şöyle oldu;

SİSTEMİN DÖRT ANA KOLU BULUNUYOR

"İşi sona getirebilecek çalışmalara başladık. Güçlü bir sistem kurma arzusundayız. Bu sistemin dört tane ana kolunu şekillendiriyoruz. Teknik çalışmaları bunun üzerine yaptık. Bunlardan bir tanesi çalışanın alın terinin hakkının korunması. İkincisi bu hakkın güvenceli bir yapıda olması. Üçüncüsü bu güvencedeki yapının şeffaf olması. Çalışan bir yıl, üç
yıl, on yıl sonra kendi hakkının orada hangi düzeyde olduğunu görebilmeli. Ne zaman çekerse, kazanımı ne olacak bilmeli. Sistemin sürdürülebilir olması çok önemli. Hakkaniyet, güvence, şeffaf yapı ve sürdürülebilirlik."

YENİ GELİŞMELER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun bu açıklamalarının ardından bugün itibari ile kıdem tazminatı hakkında yeni bir gelişme meydana geldi. Kıdem tazminatı düzenlemesi 30 Mayıs 2017 tarihinde Bakanlar Kuruluna sunulacak. Konu ile ilgili olarak yeni gelişmeler meydana geldiğinde ziyaretçilerimizi sitemiz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.