KPSS Şartsız Memur Alan Kurumlar

 Hepimizin bildiği gibi kamu kurumlarında çalışmak isteyen adaylar için yapılan Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme Sınavına her yıl yüz binlerce aday lise ,ön lisans ve lisans mezunları devlet memuru olabilmek için ter döküyor.

EV ALACAKLAR BU FIRSAT SİZE HEMEN TIKLAYIN

 Çalışmak istediğiniz kamu kurumu için istenen puanı alamadıysanız açıktan memur ve personel alımı yapan kurum ilanlarını takip etmelisiniz. Bu kamu kurumları belirli aralıklar ile Devlet Personel Başkanlığının internet sitesi üzerinden farklı KPSS puanları için personel alımı ilanı yayınlamaktadır.

Ülkemizde hizmet vermekte olan farklı kurumlar KPSS puan şartı olmadan yeni memur personel alımlarıda yapmaktadır. Bu ilanları sitemiz üzerinden güncel olarak yayınlıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl içerisinde de bünyesine KPSS Şartı aranmadan memur alımı yapacak kurumlar mevcut. Üstelik bu kurumlara KPSS şartı olmadan memur olan adaylar tüm memurlar ile aynı haklara sahipler. Peki bu kurumlar hangileri? İşte detaylar

Cumhurbaşkanlığı: Cumhurbaşkanlığı konutunda ya da ek hizmet
binalarına KPSS şartı olmadan memur personel alımı yapılmaktadır.

Başbakanlık: Başbakanlık  Başmüşavirliği ve Müşavirlikleri de KPSS şartı olmadan memur personel alımı yapılmaktadır.

Özel Kalem Müdürlükleri: Bildiğiniz üzere bir çok kurumda özel kalem müdürleri görev almaktadır. Bu kadrolar içinde KPSS şartı olmadan memur personel alımı yapılmaktadır.

TOKİ ve Bakanlar Kurulu Sekreterliği: Bu iki kurum da da zaman zaman personel ve memur alım sınavları olmaktadır. Bu sınavlar kurum içi sınav olduğundan KPSS şartı aranmamaktadır.

Kamu Personel Seçme ve Yerleştirme sınavı olmadan memur personel alımı yapan diğer kurumlara bakıldığında; Savunma Sanayi, Türkiye İstatistik Kurumu, Avrupa Birliği Bakanlığı, Gelir İdaresi, Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı da bu kapsamda personel alımı yapan kurumlar arasındadır. Sitemizden bu kurumların ilanlarını takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.