KPSS Şartsız Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

 Dışişleri Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda T.C. Münih Başkonsolosluğunda münhal bulunan 2 (iki) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacağı ifade edildi.
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
ALINACAK PERSONEL

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımında sekreter kadrosu için personel alınacağı ifade edildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu ilana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak (Almanya’da lise düzeyinde mezuniyet için “Abitur” veya “Fachabitur” tamamlamış olmak), Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar
dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.

BAŞVURULAR

Söz konusu ilana başvurular devam ediyor. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 23 Haziran 2017 tarihine kadar "Münih Başkonsolosluğun (Menzinger Strasse 3, 80638 Nymphenburg, München) adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 08.30-16.30 saatleri arasında) şahsen yapacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.