MİT Kamu Personeli Alımı İçin Açıklama Yaptı

 Milli İstihbarat Teşkilatı, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na bir rapor göndererek kamu kurumlarına personel alımına ilişkin çok önemli uyarılarda bulunduğu aktarıldı. MİT'in göndermiş olduğu raporda, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) kamu kurumlarına sızmak için yeni yöntemler deneyebileceği belirtildi. Hürriyet'in haberine göre, söz konusu raporda güvenlik güçlerinin aldığı önlemlere karşılık yeni yöntemlerin kullanılmasının muhtemel olduğu yer aldı.
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
MİT'DEN UYARI FETÖ YENİDEN SIZMAYA ÇALIŞABİLİR

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na göndermiş olduğu ve içerisinde önemli uyarıların bulunduğu raporda, şu ifadelere yer verildi. ''FETÖ/ PDY’nin 2016 itibarıyla Türkiye yapılanması beş bölge sorumluluğuna ayrılmış olup darbe girişimi sonrasında toparlanma çabası içerinde olan örgütün, bölge ve illerde
yeni bölge/il sorumluları görevlendirme çalışmaları yürüttüğü bilinmektedir. FETÖ/PDY tarafından darbe girişimi sonrasında, Gülen’in talimatları kapsamında yurtdışında yeniden yapılanma çalışmaları yürütülmekte ve ülke sorumluları/imamları değiştirilmektedir. Darbe girişiminin ardından örgütün yurtiçindeki faaliyetleri ve gücünün akamete uğratılması, FETÖ/PDY’yi yurtdışı yapılanmasına ağırlık vermeye sevk etmektedir. Akamete uğratılan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgüt tarafından stratejik kurumlara sızmak ve güvenlik güçlerince alınan tedbirlere karşı koymak için yeni yöntemler uygulanmaya başlanması muhtemel görülmektedir. Örgütün devlet kurumlarına ilk kez atanacak/yeni alınacak memur kadrolarını öncelikli olarak hedef alması, elindeki kamu görevlilerine ait kimlik bilgilerini de kullanmak suretiyle yaratacağı şaibelerle devlete olan güveni zedelemeye matuf propaganda ve provokasyonlara yönelmesinin olasılık dahilinde olduğu değerlendirilmektedir. Kamu kurumlarına personel seçme ve yerleştirme aşamalarında liyakat esaslarına riayet edilmesine özen gösterilmelidir.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.