Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alımı

 Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere açık pozisyonlarına çok sayıda personel alımı gerçekleştirmekte olup başvurular başlamadan genel olarak bakan tarafından alımların yapılacağına dair kamuoyuna açıklama yapılmaktadır.


Sağlık Bakanı Recep müjdeli açıklamasında bakanlık bünyesinde toplam 12 bin 500 kişilik personel alımı yapacaklarını ve alımların iki ay içerisinde yapılacağını
belirtmişti. Sonunda müjdeli haber geldi ve başvuruların hangi tarihte alınacağı duyuruldu.

TARİHLER DUYURULDU

 Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik personel alımına ilişkin sonunda başvuru tarihi verildi. Buna göre net bir tarih yok ancak ay olarak bir tarih verildi. Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik personel alımı başvuruları Mayıs 2017 itibari ile başlayacak. Henüz şu günde yapılacak cinsinden bir açıklama gelmedi fakat alımların Mayıs 2017 tarihi itibari ile başlayacağı öğrenilmiş oldu.

GÜVENLİK SORUŞTURMALARI DEVAM EDECEK

Bilindiği üzere artık kamu kurumlarına memur ve personel alımlarında güvenlik soruşturmaları yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik personel alımında da adaylara güvenlik soruşturmaları yapılacak. Güvenlik soruşturmaları özellikle halk tarafından desteklenmektedir ancak adayların en çok istediği konulardan bir tanesi güvenlik soruşturmaların çok uzun sürdüğü ve bu sürenin olabildiğince kısaltılması istenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.