Sağlık Bakanlığında 30 Bin Personel Alımı Gündemde

Sağlık Bakanlığı her yıl bünyesinde bulunan kurumlar için personel ihtiyaçlarını belirleyerek farklı pozisyonlar için atamalar yapmaktadır.
 Personel alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarını esas alarak atama yapan Bakanlık açıktan atama yöntemi ile de personel alımı gerçekleştirilmektedir.

EV ALACAKLAR BU FIRSAT SİZE HEMEN TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı atama ve personel alımı hakkında hazırladığı duyuruları Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır. Bakanlığın 2017 yılı içerisinde 30 bin kişi alarak sağlık kurumlarının personel ihtiyacını karşılaması beklenmektedir. Peki Sağlık Bakanlığı hangi pozisyonlar için alım yapacak? İşte detaylar..

Alım Yapılacak Kadrolar

Sağlık Bakanlığı 30 bin sağlık personeli alımı yapacak. Buna göre 4 tıbbi teknolog, 18 sosyal çalışmacı, 20 sağlık teknisyeni, 193 sağlık teknikeri, 278
sağlık memuru, 4 sağlık fizikçisi, 11 psikolog, 1 perfüzyonist, 1 odiyolog, 11 laborant, 1 iş ve uğraş terapisti, 825 hemşire, 25 fizyoterapist, 27 diyetisyen, 2 dil ve konuşma terapisti, 5 çocuk gelişimcisi ve 6 biyolog alımı yapılması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı İstanbul’da hizmet veren sağlık kurumlarının ihtiyaçların karşılanması için bin 555 kişilik personel alımı yapacak ve 2017 yılı içerisinde sağlık personelleri ile ilk defa ve yeniden atamalar ile toplam 30 bin kişilik personel ataması yapması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.