Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

Flaş Bedelli Askerlik Açıklaması! 'Kaynak SMA için Harcanabilir'
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, SMA hastası olan ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden 9 Aylık Eymen Çapkın'ın vefatını büyük üzüntüyle karşıladığını söyledi. Destici, SMA için kaynak bulunması gerektiğini, gerekirse Bedelli Askerliğin dahi gündeme gelebileceğini söyledi. Destici, "Ülkemizde yaklaşık 2 bin civarında SMA hastası, ağırlıklı olarak çocuk var.

Öncelikle Rabbim acil şifalar versin. Üzücü olan şu ki; bunların önemli bir kısmı ilacına ulaşamadıkları, parasal değerini karşılayamadıkları için hayatlarını kaybediyorlar. Bu durum ülkemiz adına utanç verici, milletimiz ve aileler içinde kahredici bir
durum. Bunun mutlaka ama mutlaka çözülmesi şart Kaynak bulunamıyorsa bizim önerimiz, değişik fonlarda milyarlarca TL para var ve daha az önemdeki farklı alanlarda harcanıyor. 2 milyar dolar buraya ayrılsın.

Ya da bedelli askerliğe ilkesel olarak karşıyım. Lakin oluşacak kaynak buraya aktarılıp 2 bin canımız hayata tutunacaksa bu da yapılabilir. Son olarak Sakarya'da SMA hastası olan Eymen bebek, tedavisi yapılamadığı için hayatını kaybetti. Rabbim ailesine sabırlar versin, cennetinde buluştursun" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.