Suudi Arabistan İşçi Personel Alımları Türk Eleman Götüren Firmalar

Suudi Arabistan Türk işçiler için cazip bir iş merkezi konumundadır. Suudi Arabistan iş ilanları sitemizde en çok aranan ve en çok yorum alan haberlerimiz arasında yer almaktadır. Suudi Arabistan'ın iş ilanlarının başında inşaat şirketleri gelmektedir.


2017 Suudi Arabistan iş ilanları ve Türk işçi alımı çoğunlukla inşaat sektöründe olmaktadır. Bunun yanında Suudi Arabistan petrol bakımından zengin bir ülke olduğundan petrol boru hattı montajları için demir ve kaynak ustaları da personel olarak rağbet görmektedirler.

Suudi Arabistan vasıflı ve vasıfsız personel alımı yapmakta ve eğitim
durumu olarak ilkokul mezunu olma şartı bulunmaktadır. İnşaat sektöründe mühendis mimar gibi lisans mezunu personel alımı yapan firmalar da bulunmaktadır.

Suudi Arabistan'a Türk İşçi Götüren Türk Firmalar ise Tekfen İnşaat, Yüksel İnşaat, YKM Yapı Koordinasyon, Doğuş İnşaat, MNG Holding - MAPA, Bytur, Dizayn Grup, ETS Tur ve Deloitte olarak sıralayabiliriz. Bu firmaların internet sitelerinde insan kaynakları bölümünde iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

EV ALACAKLAR BU FIRSAT SİZE HEMEN TIKLAYIN


Suudi Arabistan işçi alımı iş başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle dil bilmeleri kendileri için bir avantaj olacaktır. bunun yanında inşşat ihalesi alan Türk firmalar Türkiye'den vasıflı işçi götürerek ihalesi alınan işlerin bir an önce tecrübeli ekip ile bitirmek istemektedirler. Fakat bu tecrübeli ekip mühendis, mimar ve ustabaşı gibi kadroalr için olmaktadır. Bunun yanında vasıfsız işçi alımı yaparak da bu deneyimli kadro ile uyum sağlamaktadırlar.

Daha önce yurt dışında çalışmış ve pasaport sahibi olan yurt dışında çalışmasına engeli olmayan adaylar iş başvurularında öncelikli olmaktadırlar. Çünkü yurt dışına işçi olarak giden birisi en az 6 ay yurt dışında kalmak zorundadır. Bundan dolayı yurt dışı iş ilanlarına başvuru yaparken iş bitimi süresini dikkate almalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.