YÖK Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman?

 Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda YÖK kendi bünyesinde görevlendirmek üzere memur personel alımı yapacağını ifade etmişti. Söz konusu ilana başvuruların ne zaman başlayacağı merak ediliyor.
2 Kişilik Sinema Bileti Oksijen Hesapta
BAŞVURU YAPMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN
ALINACAK PERSONEL

Yükseköğretim Kurulu memur personel alım ilanında Uzman Yardımcısı kadrosu için personel alımı yapılacağı ifade edildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

YÖK memur personel alım ilanına;2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanının karşısında belirtilen puan türüne göre asgari 80 puana sahip olanlar, yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olanlar, 657 sayılı Devlet
Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyanlar, sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olanlar, devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmayan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

YÖK memur personel alım ilanına başvurular 15 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve 30 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecektir. 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, 100 (yüz) puan üzerinden 80 (seksen) ve daha yüksek puan alarak başarılı olan adaylardan, Başkanlıktan görev talebinde bulunacakların, elektronik ortamda doldurulacak aşağıda paylaştığımız başvuru kılavuzunda belirtilen Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu (son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf yapıştırılmak suretiyle) ile birlikte aşağıda yer alan belgeleri "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 1 06539 Bilkent/ANKARA" adresine şahsen, elden, posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.