12 Bin 500 Sağlık Elemanı Alımında Duyuru Yayınlandı

 Bir çok kişiye istihdam sağlayacak ve bir çok kişinin beklediği Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı. Sağlık Bakanlığı 2017 yılının en büyük personel alımını yapıyor. 12500 kişi sağlık bakanlığında iş sahibi olacak. Sağlık bakanlığı ve Türkiye kamu hastaneleri kurumu ve Türkiye halk sağlığı kurumlarında çalışacak olacak sağlık personeli alımı detaylarını inceleyelim.

Sağlık Bakanlığı, başvuruları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden yapılacak olan ve ortaöğretim (lise), önlisans (yüksekokul) ve lisans (üniversite) mezunu
adayların başvuru yapabilecekleri ilan başvuru kılavuzu ÖSYM’nin sitesinde yayınlanacaktır. Tercih yapmak isteyen adaylar 2016 KPSS sınavına hem lisans hem de önlisans ortaöğretim düzeyinde girmiş olmaları gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı tercihleri ne zaman başlıyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre başvuruda bulunmak isteyen adaylar ÖSYM’nin aday işlemleri kısmından kendi TC kimlik numaraları ve şifreleri ile girerek 7-13 Haziran 2017 tarihleri arasında başvurularını yapabilirler. Başvurular için ÖSYM’nin sitesinde  yayınlanacak başvuru kılavuzunu beklemek gerekmektedir. ÖSYM tarafından kılavuz yayınlanınca sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunabilirsiniz.

Online başvuruların başlayacağı 7 Haziran tarihinden önce odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ve sağlık fizikçisi bölümü mezunları başvurulardan önce mutlaka Devlet personel başkanlığı kamu personeli istihdamı dairesi başkanlığına şahsen giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Yukarıda belirttiğimiz bölümlerin dışında mezun olanların şahsen başvuru yapmalarına gerek yoktur. ais.osym.gov.tr adresi üzerinden başvurular yeterli olacaktır.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından alımı yapılacak olan sözleşmeli sağlık personelinin ünvanları ve kontenjanları da belli oldu. En çok alım Hemşire branşına yapılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.