2017 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Açıklandı Mı?

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile adaylara her sene KPSS A Grubu sınavı düzenlenmektedir. Bu sene 21 Mayıs 2017 tarihinde lisans KPSS sınavı yapılmış ve 27 Mayıs - 28 Mayıs 2017 tarihlerinde ise KPSS alan bilgisi sınavı yapılmıştı.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


Adayların heyecanlı şekilde KPSS sonuçlarının açıklanmasını bekleme süreçleri devam ediyor. Peki Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile KPSS 2017'ye ilişkin yeni bir duyuru yayımlandı mı ve sonuçlar açıklandı mı?

SONUÇLARIN AÇIKLANMA TARİHİ

Mayıs ayının son haftasında adaylar KPSS sınavına girdi. Yaklaşık 3 haftadır adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor peki sonuçlar ne zaman
açıklanacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin takvimi aracılığı ile sonuçların 16 Haziran 2017 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti.

 Buna göre her hangi bir aksilik ve ÖSYM tarafından yeni bir açıklama yapılmadığı sürece ÖSYM KPSS 2017 sonuçları yarın yani 16 Haziran 2017 tarihi itibari ile açıklanması beklenmektedir.
Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde yer almakta olan ÖSYM sonuç ekranı aracılığı ile öğrenilebilecektir. Sonuç sayfasını bilmeyen adaylar için ilgili link aşağı bölümde sunulmuştur.

https://sonuc.osym.gov.tr/

Yukarıda ki linki yarın itbari ile kontrol edecek olan adaylar sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve aday sonuçları ile öğrenebilecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.