Bakandan 1 Milyon İşsize Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bayramdan sonra işsiz gençlerimiz için eylem planı olduğunu bildirdi.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Tekirdağ’ın Çerkez ilçesini ziyaret etti. Organize Sanayi Bölgesi'nde protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Müezzinoğlu, Koçak
Farma ilaç fabrikasında incelemelerde bulundu. Bakan Müezzinoğlu daha sonra Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Dr. Ayşe Doğan, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Koçak Farma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak, Koçak Farma Ceo'su Hakan Koçak ile beraber üretim tesislerini gezdi. İlaç sektöründeki problemleri dinleyerek notlar aldı. İnsülin Yerli Sermaye Olacak Müezzinoğlu ilaç sektöründeki sıkıntıları dinleyen Müezzinoğlu insülinin yerli sermaye haline getireceğini dile getirdi. "Türkiye’nin gelecek vizyonunda çok önemli yeri olan ilaç sektöründeki çalışanlarımızla iftar yapmak istedik. İki üç yıldır insülin konusunda sektör temsilerini üzdük, fakat bir taraftan da sahip çıktık. İnsülini yerli sermaye haline getireceğiz” açıklamasında bulundu.

 Sektör temsileri ile toplantı yapan Müezzinoğlu daha sonra fabrika çalışanları ve protokol üyeleri ile birlikte iftar yaptı. 1.1 Milyon Genç İşsiz İftar yemeğinden sonra 1.1 milyon işsiz gencimiz ile ilgili açıklamalarda bulundu. "Bu gençlerimizin birçoğu da üniversite ve lise mezunu. Çalışmalarımız tamamlanıyor, bayramdan sonra eylem planımızı sizlerle paylaşacağız" diyerek genç işsizler için müjdeli haberi verdi.

2 yorum:

  1. nerde sizin akparti olarak vizyon ve misyonunuz allahtan korkun istanbulda 10 milyon işsiz var analar babalar gençler perişan halde millet mutsuz huzursuz siz bundan sonraki seçimlerde zor oy alırsınız hatta oy alamazsınız yazık değilmi genç kesime okuyup üç kuruş kazanmak için meslek sahibi olmak için çalışanlara yazık değilmi sizin hem kamuda hemde özel sektörde istihdamı arttırmanız lazım bu gidişat olmaz memur alımlarını arttırmanız esneklik göstermeniz lazım niye genç nüfus işsiz lise mezunları işsiz önlisans mezunları işsiz lisans mezunları işsiz böyle gidişat olmaz ey allahım sen büyüksün

    YanıtlaSil
  2. admin rica ediyorum yorumlarımı paylaşırmısın

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.