Belediyeler İçin Zabıta Memuru Alımları Başladı

 KPSS 2017/1 ile belediyelere 355 kişilik en az lise mezunu zabıta memuru alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularını ÖSYM sayfası aracılığı ile yapabiliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesinde yer almakta olan aday işlemleri sistemi aracılığı ile adaylar KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme ataması tercihlerini yapabilmektedir.

 KPSS 2017/1 merkezi ataması kapsamında toplam 2 bin 780 kişilik memur ve
personel alımı yapılmaktadır. Belediyeler en az lise mezunu olmak üzere toplam 355 zabıta memuru alımı yapıyor. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları ile 355 kişilik zabıta memuru alımına müracaatlarını ÖSYM AİS aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Peki adaylar nasıl başvuru yapabilir ve aranan şartlar nedir.

 ARANAN ŞARTLAR

Lise Mezunu Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak Önlisans Mezunu Herhangi bir önlisans programından mezun olmak gerekiyor (Bazı Belediyeler) Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının her hangi birinden mezun olmak (Bazı Belediyeler) Vardiya sistemi ile çalışmaya engeli olmamak (Bazı Belediyeler) Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak Sürücü ehliyetine sahip olmak (Bazı Belediyeler) Lisans Mezunu Herhangi bir lisans programından mezun olmak gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak A sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor (Bazı Belediyeler) Yukarıda belirtilmiş olan şartlar 355 kişilik belediyelere en az lise mezunu zabıta memuru alımında aranmaktadır.

Başvurular 21 Haziran 2017 saat: 15.00 itibari ile başladı ve 3 Temmuz 2017 tarihine kadar adaylar KPSS 2017/1 belediyelere 355 zabıta memuru alımı ilanına başvurularını gerçekleştirebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.