Emekli Promosyon Ücretleri

 Emeklilerin son 1 yıldır sürekli aradığı haberlerin başında gelen emekliye promosyon son dakika gelişmeleri, birçok kişinin canını sıkmaya başlamıştı.

Sürekli ertelenen ve emeklilerin strese girmesine neden olan 2017 emekli promosyon ödemelerinin yine ertelenmesi gerginliğe neden olmuş, birçok insanın umutla beklediği bu ödemeler artan faturaların ödenebilmesi için umut olmuştu.

Ancak Mart ayına ertelenen ödemeler yine hayal kırıklığı yaratmıştı. Nihayet bankalar farklı kampanyalar düzenleyerek emeklileri kendi bankalarına
çekmeye çalışarak ödemelere başlamışlardı.

Mart Ayında Ödenmeye Başladı

Emekli promosyonları, 2017 Mart ayı içinde ödenecek denildi  ve birçok kişi de bu tarihe yönelik beklentiye girdi.

Promosyonların gecikmesinin nedeni ise sadece Ziraat, Halk ve Vakıf bankalarıyla görüşülüp imza atılması ancak özel bankalarla görüşülüp anlaşılmaması oldu. Özel bankaların da aynı miktarlarda mı yoksa daha yüksek mi vereceği anlaşılmayan promosyonlar için emekliler için promosyon ödemelerinin erteleneceği endişesini oluşturmuştu.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklama ile emekliler rahatlamış, birçok kişinin merakla beklediği ödemelerin Mart ayında yapılacağını belirtilmişti.

Özel Bankalar Yarış İçine Girdi

Özel bankalarla el sıkışılması sonrası emekli promosyonları 2017 yılında ne kadar verilecek belli oldu. Kamu bankalarında belirlenen miktarlar şu şekilde açıklanmıştı:

1000’den az maaş alanlar 300 TL,
1000-2000 TL arasında maaş alanlar 375,
2000 TL üzeri maaş alanlar ise 450 liraya kadar promosyon ödemesi alacaklar.
Özel bankalarda ise ne kadar alınacağının henüz belli olmadığı promosyon ödemeleri için kredi kartı şartı aranıp aranmayacağı da görüşmelerden sonra belli olacak.

Ayın Kaçında Verilecek?

Promosyonların ayın kaçında verileceği henüz açıklanmazken, emekli maaşlarının verildiği tarihte mi yoksa daha farklı bir tarihte mi verileceği belirtilmedi.

Kamu bankalarından yapılan herhangi bir açıklama bulunmazken, özel bankalar şimdiden transfer için de harekete geçti. Emekli maaşını taşıyan emeklilere kredi ve borç transfer imkanı veren bankalar, bu sayede emekli müşterileri cezbetmeye çalışacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.