İtfaiye ve Zabıta Alımında Yaş Şartı Açıklaması Yapıldı

 Devlet Personel Başkanlığı ve e-devlet üzerinden ilan edilmiş olan tercih robotu aracılığı ile adaylar hangi kadrolar için müracaat edebileceklerini kontrol edebilmektedir.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ


HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


Bilindiği üzere Türkiye geneli belediyelere toplam 355 kişilik zabıta memuru ve 211 kişilik itfaiye eri alımı yapılacak. Zabıta memuru ve itfaiye eri alımı şartında 30 yaşını doldurmamış olmak şartı yer almaktaydı. Bu şarttan dolayı adayların büyük tepkisi sürerken Devlet Personel Başkanlığından yaş şartı hakkında üzücü haber geldi.

ADAYLARI ÜZEN AÇIKLAMA

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuruda görevin iyi yapılması, görevi yürütecek personelin özellikleri açısından yaş şartının 30
yaşını doldurmamış olmak ibaresinin yer almasının pozisyon için iyi olacağı ve bu sebepten dolayı itfaiye eri alımı, zabıta memuru alımı için niteliklerde 30 yaşını doldurmamış olmak şartının belirtildiği açıklandı.

Devlet Personel Başkanlığı ile yapılan duyuru da itfaiye eri alımı ve zabıta eri alımında 30 yaşını doldurmamış olmak şartının kaldırılmayacağı öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.