Kamu Kurumlarına Lise Mezunu Zabıt Katipleri Alınacak

 Bir çok kişi alım haberleri ile işsizliten kurtuluyor. Uzun zamandan beri Zabıt katibi alım ilanı yayımlanmamıştı. Ancak Devlet personel başkanlığı tarafından yapılan alım duyurusu ile kamuya en az lise mezunu 60 kişilik boş kadro ile Zabıt Katibi alınacak. Alım duyurusunu Danıştay Başkanlığı yapmış olup, adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacaktır. Ayrıca adaylar başvuru yapabilmesi için en az Lise mezunu olmak şartı ile Önlisans mezunu ve Lisans mezunu olmak zorundadırlar.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ


HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


ALIM ŞARTLARI NELERDİR:

 Zabıt katipliği kadrosuna başvuru yapacaklar adaylardan Danıştay Başkanlığı, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, 31 Aralık 2017 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları
için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları, yapılacak olan arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak,Diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak şartları aranmaktadır.
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 28 Haziran 2017 tarihi ile 04 Temmuz 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan http://www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.