Kobi'den 150 Bin Kişiye İş Olanağı

 30 yıl öncesine kadar sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen ihracatçı KOBİ sayısı bugün 100 bin sınırına dayandı. KOBİ'ler Ar-Ge'den yatırıma kadar hemen her alanda gücünü ispatladı. KOBİ'in istihdamdaki gücü ise yüzde 85'lere ulaştı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan büyüme rakamları da KOBİ'lerin reel sektördeki ağırlığını ortaya koydu.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


Kalkınma Bakanlığına bağlı ajansalar tarafından konu ile ilgili olarak raporlar hazırlandı. Hazırlanan raporlara göre imalat sanayisinde faaliyet gösteren firmaların yüzde 53'ü 2017'de mevcut işletmesine yatırım gerçekleştirdi. Geçen yıl bu rakam yüzde 38 olmuştu.

150 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

Hükümetin, KOBİ'lerin, ihracatçı firmaların canlılığını korumak, kur dalgalanmasından etkilenen şirketlerin üretimlerine katkı için yaşama geçirdiği devlet
garantili krediye başvuruda talep patlaması yaşandı. Konu ile ilgili olarak Sabah'tan Metin Can'ın haberine göre Kredi Garanti Fonundan son 6 ayda 285 bin 500 işletme yararlandı. Bu kapsamda oluşturulan kredi hacmi ise 100 Milyar TL'yi aştı. KOBİ'ler Cazibe Merkezi Programlarının da yıldızı haline geldi. Bu bölgelerde 25 Milyar TL'lik yatırım için bir çok müracaat yapıldı. Bu bağlamda 150 bin kişilik istihdam sağlandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.