Lise Mezunu İtfaiyecilerin Alımı Başladı

 Kamu kurumları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere KPSS 2017/1 merkezi atama ile 211 en az lise mezunu itfaiye eri alımı yapılıyor. Aranan şartlar açıklandı.

 Kamu kurum ve kuruluşları açık pozisyonları için yıl içerisinde memur ve personel ataması yapmaya
devam ediyor. Buna göre kamu kurumlarının bir bölümü alımlarını KPSS 2017/1 merkezi ataması ile de gerçekleştirebilmektedir.

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile bugün KPSS 2017/1 merkezi atama tercih kılavuzu yayımlandı. Buna göre en az lise mezunu olmak üzere toplam 211 kişilik itfaiye eri alımı yapılıyor. İtfaiye eri alımı başvuruları bugün başladı.

 ARANACAK ŞARTLAR

 Lise Mezunu Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak (Bazı belediyeler) Ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Dalından mezun olmak. (Bazı belediyeler) Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak (Bazı belediyeler) Önlisans Mezunu İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma,Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak (Bazı belediyeler) C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (Bazı belediyeler) Vardiya sistemi ile çalışmasına engel olmamak (Bazı belediyeler) Lisans Mezunu Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programından mezun olmak C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (Bazı belediyeler) Vardiya sistemi ile çalışmasına engel olmamak (Bazı belediyeler) Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak (Bazı belediyeler)

 Yukarıda itfaiye eri alımı için aranacak olan şartlar hakkında bilgi verilmektedir. Buna göre en az lise mezunu olmak üzere toplam 211 kişilik itfaiye eri, itfaiye personel alımı yapılmaktadır. Başvurular KPSS 2017/1 merkezi ataması kapsamında 21 Haziran itibari ile başladı. https://ais.osym.gov.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.