Lübnan İşçi Personel Alımları

 Ortadoğu’nun bir diğer önemli pazarları arasında yer alan Lübnan’da çok sayıda Türk yatırımcıların da iş yaptığı bilinmektedir. İç karışıklık ile gündemi olan Orta Doğu ülkelerinde genel problem ise alt yapı, ulaşım, eğitim, sağlık gibi sektörlerin çok fazla gelişememesi ya da tahribata uğraması gibi durumlardır. Doğal olarak Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Türkiye’de Orta Doğu pazarına büyük ilgi duyan bir ülkedir.

Lübnan’da yeni bir siyasi istikrarın sağlanması ile birlikte ekonomik ve ticari gelişmelerin yaşanması da Türk firmalarını Lübnan’a yatırım yapmaya
yönlendiriyor. Ayrıca Lübnan’da bulunan Beyrut Limanı da ekonomik gelişmeler açısından çok önemli bir rol oynamaktadır.

Lübnan’da iş imkanları dolayısıyla yakın gelecek de daha büyük bir ivme kazanacak gibi durmaktadır. Özellikle inşaat sektörü için yeni yatırımların ön planda olması da Türk inşaat firmalarının gündeminde yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye ile Lübnan arasında yürürlüğe girecek olan Serbest Ticaret Anlaşması’da bölgedeki ticareti ve yatırımları büyük ölçüde arttıracaktır. Öte yandan ise Lübna’nın başkenti olan Beyrut Havaalanı’nın kapasitesinin 7.6 milyondan 24 milyona çıkarılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu noktada yatırımcılara, özellikle inşaat sektöründeki çok sayıda firmaya büyük işler düşmektedir.

Yatırımcıların yapacağı hamlelere göre yakın zamanda Lübnan’a geçici, dönemsel ve kalıcı olarak işçi alımlarının olacağı tahmin edilmektedir. Lübnan çalışma günleri ise resmi tatiller haricinde ülkemizde olduğu gibi hafta içinde yer alan günlerden oluşmaktadır.

Ayrıca yapacağınız işlere göre özellikle inşaat sektörü ya da ağır işlerde çalışan insanların daha farklı çalışma günlerine ve saatlerine sahip olduğu bilinmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.